عصر ظهور۳
السلام علیک یا حجة بن الحسن العسگری یا مهدی ( عج الله الفرجه الشریف)
دوشنبه 23 اسفند‌ماه سال 1389 :: 11:51 ق.ظ ::  نویسنده : رضا محیطی
آیا مسلمانان و به ویژه شیعیان حوادث طبیعی چون زلزله و سونامی ژاپن را نیز از علائم آخرالزمانی می‌دانند و ظهور را نزدیک بر می‌شمرند؟

«ایکس – شبهه»: 
 لازم است به چند نکته‌ی مهم دقت شود:

الف – چه این علائم نشانه‌هایی باشد و یا نباشد، دوران ما، همان دوران آخرالزمان و امت حضرت محمد مصطفی صلوات الله علیه و آله، امت آخر الزمان هستند و در میان امم گذشته، امت ما از شیعیان عصر غیبت هستند. خواه ظهور در فاصله‌ای کوتاه به وقوع بپیوندند و خواه باز هم به طول انجامد.

پیامبر اعظم (ص) که خاتم انبیاء و مرسلین الهی بود، دو انگشت سبابه و میانی را به هم چسباند و با نشان دادن آن به مردم فرمود: فاصله‌ی من و قیامت اینقدر به هم نزدیک است. یعنی به هم چسبیده هستیم. بدیهی است که معنای آن این نیست که فردا قیامت برپا می شود، بلکه یعنی دیگر فاصله‌ای بین ما نیست. این امت همان امت آخرالزمانی هستند.

ب – نکته‌ی بعدی آن که شیعه بر اساس اعتقادات و باورهای‌ خود، ظهور را همیشه نزدیک می‌بیند که اگر چنین نبود، انتظار برای او معنایی نداشت و هیچ وقت به تحقق نمی‌پیوست. ما در دعای عهد و سایر ادعیه نیز اذعان می‌کنیم که «ظهور را نزدیک می‌بینیم».

اما راجع به حوادث طبیعی و بحران‌های اخیر نیز دقت به نکات ذیل لازم است:

الف – در روایات عصر ظهور راجع به وقوع بحران در مناطق اسلامی مانند: ایران، مصر، عراق و ... اخبار بسیاری وارد شده و امروزه شاهد این بحران‌ها هستیم.

ب – اخبار دیگری به بیداری مردم جهان، اسلامگرایی، منجی‌طلبی و ...، اختصاص دارد که امروزه شاهد این رویداد نیز هستیم. نه فقط ملل اسلامی بیدار شده‌اند، بلکه امروزه شاهدیم که حتی ملت‌های آمریکا و اروپا بر ظلم آنها اعتراض کرده و حتی برای مظلومیت مردم فلسطین تظاهرات می‌کنند.

ج – دسته‌ی دیگری از روایات به اوضاع اقتصادی، چرخش قدرت اقتصادی به سمت نژاد زرد (چین، ژاپن، کره و ...) اشاره دارد که آن را نیز شاهدیم.

د – بخش دیگری از روایات به ازدیاد بلایای طبیعی (زمینی و آسمانی) اشاره دارد که آن را نیز به ویژه در یک دهه‌ی اخیر شاهدیم.

جالب آن که پیش از این آمریکایی‌های از طوفان‌ها و گردبادهایی که در پیش است و پیش بینی شده به زودی به سراغ کالیفرنیا می‌آید، و هم چنین طوفان‌های قبلی که موجب آتش‌سوزی‌های مهیب در آن دیار شد، را گردبادهای «آخرالزمانی» نامیدند و اکنون نیز ژاپنی‌ها که عمدتاً بودایی هستند، از زلزله 8.9 ریشتری که منجر به سونامی عظیمی شد نیز به «زلزله‌‌های آخرالزمانی» (1) یاد کردند. [این زلزله به حدی شدید بود که مدار زمین را دو درجه و مکان ژاپن را دو متر تغییر داد]. لذا این فقط «شیعه» نیست که حوادث اخیر را آخرالزمانی قلمداد کند، بلکه اذهان عمومی از مسلمان گرفته تا مسیحی و حتی بودایی، به نحوی از انحاء متوجه آخرالزمان شده است.


آخرین مطالب
آمار وبلاگ
تعداد بازدیدکنندگان: 98612

                    
 
 
این صفحه را به اشتراک بگذارید