عصر ظهور۳
السلام علیک یا حجة بن الحسن العسگری یا مهدی ( عج الله الفرجه الشریف)
شنبه 9 بهمن‌ماه سال 1389 :: 12:53 ب.ظ ::  نویسنده : رضا محیطی

شبکه فاکس قرن بیستم آمریکا، انیمیشنی آمریکایی با عنوان «مرد خانواده» تولید و پخش نموده است که نقش اصلی فیلم در آن با صراحت می گوید: باید به ایران حمله کنیم!


دانلود فیلم                                    
ادامه مطلب را بخوانید.
به گزارش سرویس دیپلماسی عمومی مشرق، این بخش یک دقیقه ای از فیلم که مربوط به یکی از قسمتها تحت عنوان «بازدید از محل سابق مرکز تجارت جهانی» است و حاوی دیالوگ حمله به ایران است، توسط یکی از ایرانیان ساکن خارج در فضای اینترنت قرار داده شده که حدود 5 میلیون نفر از آن دیدن کرده اند و حدود 20 هزار نفر برای آن نظر گذاشته اند. در این قسمت خودزنی سیاسی آمریکا در حمله به برج های تجارت جهانی را به کشورهای اسلامی نسبت داده و درنهایت این نتیجه اتخاذ می شود که باید به ایران حمله کنیم!

مدت هاست که رسانه های غرب، موضوع "ایران هراسی" و "اسلام هراسی" را ، در برنامه ی خود قرار داده و برای آن سریال، فیلم سینمایی و انیمیشن های زیادی را ساخته و خواهند ساخت.

یکی از این رسانه های غربی که روی محور ایران هراسی فعالیت بسیاری انجام داده است "کمپانی فاکس قرن بیستم" است که متعلق به فردی یهودی به نام رابرت مرداک است. این شبکه سریال هایی از جمله سریال پربیننده و طولانی "24" را ساخته که در آن به صورت مستقیم اسلام را به عنوان ایدئولوژی تروریسم و جمهوری اسلامی ایران را به عنوان اسپانسر تروریسم معرفی می کند.

البته سریال "24 " از جمله تولیداتی است که اساسا با هدف پرداختن به موضوع تروریسم و نسبت دادن آن به جوامع مسلمان و دشمنان آمریکا ساخته شده است، لیکن بسیاری از تولیدات تلوزیونی و سینمایی و حتی محصولات رسانه ای برای کودکان هستند که با موضوعات غیر مرتبط ساخته می شوند، اما با این حال، گاه و بی گاه و به هر بهانه ای دقایقی از فیلم را ولو به اندازه یک دیالوگ کوتاه به موضوعات ایران هراسی و اسلام هراسی می پردازند تا اولا با یک فیلم تهاجمی روبرو نباشیم و مواضع صریح علیه آن نگیریم و ثانیا در تعداد زیادی از فیلم ها این موضوعات مطرح شده و عادی سازی شود که این امر با پذیرش بیشتری همراه است. در چنین شرایطی ایرانیان زیادی در جهان هستند که با احساس وطن دوستی و حساسیت این موضوعات را دنبال و نسبت به آن مواجهه صورت می دهند.

qarib.jpg

در «مرد خانواده» که موضوع آن خانواده ای است که در یک شهر خیالی زندگی می کند، در یکی از قسمتها تحت عنوان «بازدید از محل سابق مرکز تجارت جهانی» از زبان یکی از کاراکترها به نام پیتر (پدر خانواده) به حمله به ایران اشاره می شود. پیتر قصد دارد خانواده خود را برای تفریح به گرند کنیون (دره ای عمیق در سر راه رودخانه کلرادو واقع در شمال ایالت آریزونا که یکی از عجایب طبیعی جهان محسوب می شود) ببرد. آنها با ماشین شخصی شان به سوی این محل راه می افتند که ناگهان از محل سابق مرکز تجارت جهانی (که در حملات یازده سپتامبر نابود شد) سر در می آورند.
پسر خانواده می پرسد: «چرا ما آمدیم نیویورک؟ من فکر کردم می خواهیم برویم گرند کنیون!» مادر خانواده می گوید: «برای گرامیداشت قربانیان.» پدر خانواده (پیتر) می گوید: «اینجا جایی است که اولین انسان پیر شد.» سگ خانواده (برایان) حرف او را تصحیح می کند و می گوید: «پیتر، این محل حملات تروریستی یازده سپتامبر است.» پیتر می پرسد: صدام حسین این کار را انجام داد؟ برایان می گوید: نه.
-ارتش عراق؟ 
-نه
یک نفر از عراق؟
- نه
– همان زنی که یک بار از عراق دیدن کرد؟
- نه پیتر، عراق هیچ نقشی در این حمله نداشت. آن کار یک مشت عربستانی، لبنانی و مصری بود که از سوی یک فرد عربستانی حمایت مالی می شدند، در افغانستان زندگی می کردند و پاکستانی ها هم به آنها پناه داد.

منظورت اینه که ما باید به ایران حمله کنیم؟

عرصه سازی برای حمله به ایران کارکرد نخست این انیمیشن است که فضای ذهن کودکان را آماج خود قرار می دهد. شاید اگر هر کشور ثالثی آمریکا را با این جملات تهدید به حمله کند پاسخی کوبنده از جانب آنها دریافت کند اما تهدید کشورهای دیگر توسط آمریکا چیزی است که در میان محصولات رسانه ای ایالات متحده بیش از حد عادی شده است! 
منبع: مستور
 
آخرین مطالب
آمار وبلاگ
تعداد بازدیدکنندگان: 98612

                    
 
 
این صفحه را به اشتراک بگذارید